-E vetmja gj q bie ndesh me diturin time sht arsimimi. Lodhesh duke vrapuar pas dikujt q nuk bn asnj hap pr t ardhur drejt teje!! Miqt e vrtet nuk ta ngulin thikn pas shpine, por prball. Jan 26, 2017 - Explore neta's board "thenie :)", followed by 187 people on Pinterest. Lodhesh duke par veten si ndryshon cdo dite nga njerzite me dy fytyra!! Nse doni t dini m shum mbi veten tuaj, prgjoni pas dyerve. . -Nuk luajm m sepse plakemi. T duash si qen dhe t kujtosh nj gj. Martohu, patjetr. Masa e nervozuar ka przn nj dhndr nga Pakistani dhe at pikrisht n dasmn e tij, pasi ishte shfaqur n sall gruaja e tij e par, duke njoftuar nusen se ai tashm sht i martuar dhe at jo me nj por me dy gra. Rregulli 2: Bota nuk do t kujdeset pr vlersimin tuaj personal. Por kur syt e tu i pan n t vertet, -Rinia sht e mrekullueshme. . See more ideas about albanian quote, quotes, life quotes. Ju do t jen i dnuar n qoft se e bni, dhe i dnuar n qoft se nuk e bni. Njra pa tjetrn jan t pavlefshme Tim Blixseth. do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Gjith shpirtrat e njerzve jan t pavdekshm, por shpirtrat e t drejtve jan edhe t pavdekshm, edhe hyjnor. -Problemi me kt bot nuk sht se njerzit din shum pak, por se dini kaq shum gjra q sqndrojn. Askush se prodhon m. Leksione pr jetn: 150 thnie brilante q duhen lexuar nga t gjith (Foto) do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Asgje eshte e perkryer. Dashuria sht. 4 GJERA n jet q e shkatrrojn nj njeri: Alkooli, Inati,Mendjemadhsia,Kumari. -Gjithkush q ka pushtetin t t bj t besosh absurditete ka pushtetin t t bj t marrsh prsipr padrejtsi. Njerzit i krijojn zotat sipas vetes, jo vetm pr nga pamja, por edhe pr nga mnyra e jetess. -Blini tok. I urrej njerzit me dy fytyra I urrej ata qe bejn sikur m duan I urrej genjeshtaret Do tju duhet nj ide e madhe si dhe nj vizion. (1606 - 1684) Dramaturg. Please include what you were doing when this page came up and the Cloudflare Ray ID found at the bottom of this page. Prpos lajmeve, n KultPlus mund t lexoni tema t ndryshme, intervista, opinione Vshtir q njeriu t jet vetvetja duke folur n veten e par, por nse i jepni nj mask do tju thot t vrtetn. Mund t vdisni pr nj gabim shtypi. Nse iftet n martes do t bnin gjysmn e prpjekjeve q bjn kur i vin njri-tjetrit rrotull kur njihen, do t habiteshin sa mir do t shkonin punt. -Pr sa i prket prputhjes s ligjeve t matematiks me realitetin, ato nuk jan t sigurta; pr sa i prket siguris s tyre, ato nuk prputhen me realitetin. Nga vijm? Dhe t kesh aftsin q m pas t shpjegosh pse nuk ndodhi. Rregulli 9: Jeta nuk sht e ndar n semestra. Njerzit m thon se jam i bardh dhe un u besoj, sepse polict m thrrasin zotri. Dhe njeriu, duhet te jete keshtu: i veante jo i perkryer. Ndrsa po mendoja se kisha msuar si t jetoj, un kisha msuar si t vdes. Nuk e nderojn titujt njeriun, por njeriu i nderon titujt. Pr t qen i motivuar, duhet t lvizsh prpara pavarsisht pengesave. T mundesh sht vese nj gjende e prkohshme. Qent din t duan pa asnj arsye. Bhu vetja, t gjith t tjert jan zn -Duhet t qeshim me njeriun q t mos qajm pr t. Dhe ajo qe Jeta me mesoi te urrej me teper eshte buzeqeshja e shtirur. Prpara se ti bsh keq dikujt, merr nj letrpalose, bje nj topth letrn Ai q shum flet, gj n drit nuk et. I kam mesuar nga jeta. Ndonjher lodhesh . Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorsin e revists "Psikologjia" dhe pa cituar burimin. 5. Kur shihni se k martojn disa vajza, ather kuptoni se sa shum e urrejn punn pr t nxjerr jetesn. Ai q thot "un jam un", ai hup gjithkun. -sht shum e leht ta lsh duhanin. Tani sht koha e duhur pr ta vlersuar dhe nse e nevojshme, ti ri-vlersoni zgjedhjet tuaja t deritanishme. Havelock Ellis. Bota nuk ju detyron asgj. Mos i ngadalsoni gjrat t cilat ju sjellin gaz, hare dhe lumturi n jet, dhe shpesh pini KAFE me miqt TUAJ! -Nse nj grua ju thot se sht njzet dhe duket gjashtmbdhjet vje, sht dymbdhjet. Kur bie maska dhe zbulojm fytyrn e vrtet t atij q kujtonim nj mik, q hyn me t drejt n kategorin e njerzve fals, zhgnjimi dhe ndjenja e tradhtis mund t jen t mdha, sidomos nse kemi investuar shum n at marrdhnie dhe besojm n miqsin q na lidh me at person. Bota pret q ju t bni dika, prpara se t ndjeheni mir me veten. Cloudflare Ray ID: 7a280bd18acc2967 -Nse do t kuptosh t metat e nj vajze, lavdroje tek shoqet. E boshatisi shportn, e lau dhe e mbushi me lule t bukura, dhe i'a ktheu njeriut t pasur. Boana Shenjtolli: 0694767053 -Paragjykimet jan ato q budallenjt prdorin pr arsye. Pak e rendsishme. Rregulli 10: Televizioni nuk sht jeta e vrtet. -Shum jan kokfort n krkim t rrugs q kan zgjedhur, pak n krkim t qllimit. This site uses Cookies to dispense or record information with regards to your visit. -Prfitimet duhet t jepen gradualisht, dhe n kt mnyr ato do t shijohen m mir. -Si ka mundsi q nuk e kuptojm asnjher kur fillon dashuria, por gjithmon e dim kur mbaron -Ngrnia e fjalve kurr nuk m ka shkaktuar mostretje. S treti prshtat mjetet. qe te rrethojne, e verteta eshte Gjithka q po t them sht si nj eki q godet mendjen tnde. Kushtojini vmendje mnyrs se si sillet me njerz t tjer. 1. -Gjithkush do t kishte besim tek vetja me nj kok plot me flok. Nj dit, nj voglush pyet t jatin : Babi zemra qndron gjithmon n t njjtin vend apo lviz ? Nj hap i vetm mund t transformoj komplet jetn tuaj. T duash tnden,t nderosh thuajn, Nj dit paksa ndryshe.Pak e veant. -Vmendja ndaj shndetit sht pengesa m e madhe n jet. -Arma m e mir kundr nj armiku sht nj tjetr armik. Prandaj, prsosmria nuk sht nj veprim, por nj zakon" - Aristoteli. Rregulli 7: Para se t kishit lindur, prindrit tuaj nuk kan qen kaq t mrzitshm sa jan tani. . 3 GJERA n jet q nuk jan kurr t sigurta: Endrrat, Suksesi, Pasuria. Sipas ktij prkufizimi: "Personat me aftsi t kufizuar jan ata individ pr t cilt funksionet fizike, kapaciteti mendor ose gjendja psikologjike kan prirje t shmangen pr m shum s gjasht muaj nga gjendja tipike pr moshn prkatse, e cila pasohet me kufizime t pjesmarrjes s tyre n jetn shoqrore". kur hapen votimet. N thellsit e dimrit m n fund msova se brenda meje ka nj ver t pathyeshme. Thoja se syt e tu jan me te bukurit n bot! Rregulli 1: Jeta nuk sht e drejt, duhet t msoheni me t. . kte do thoshte vullkani por e thash un ne vend te tij, tamam paftesi per te treguar te verteten dhe fshihen pas nje fytyre tjeter, besoj ka shume dhe me shume tregohen neper forume per nje ose arsye tjeter. nje bie mijera ngrihen . Rregulli 6: Nse gaboni apo futeni n telashe, nuk sht faji i prindrve tuaj, kshtu q mos u ankoni pr gabimet, por msoni prej tyre. Asgje. KultPlus sht gazet online pr art dhe kultur, e para dhe e vetmja n t gjith hapsirn shqiptare. Budallenjt marrin pr t vrteta ato gjra q prekin mbl veshin e q jan t maskuara nga tinguj t plqyeshm. Governo Italiano. -Martirizimi sht e vetmja mnyr si nj njeri mund t bhet i famshm pa aftsi. Nganjher njerzit aq mir e mbajn maskn q kan vn, saq me kalimin e kohs bhen vrtet njeriu q duken. When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Kush ka gjithmon nj mendim t mir pr t gjith, nj dit do ta ket edhe pr ju. -Krcimi: Shprehja vertikale e nj dshire horizontale t legalizuar nga muzika. MARKETINGU: thenie per njerzit me dy fytyra / 0 / cfare eshte mozilla / 0 / megi pojani sa e gjate eshte / 0 / comment manager une quipe distance / 0 / nusja nga stambolli 174 / . Edhe lulja m e bukur vyshket nj ditKjo sht mnyra e natyrs pr t na treguar q asgj nuk zgjat Prgjithmon..!! Nse duhet br nj lndim ndaj nj njeriu, ather ai lndim duhet t jet shum i rnd saq nga hakmarrja e tij t mos kesh aspak frik. -Nga t gjitha gjrat q kam humbur, m ka marr malli m shum pr mendjen. 2. Jam me i lumtur kur dikush me shef me inat se sa kur dikus buzeqesh i/e shtirur. -Kurajoja sht t dish se far mos t kesh frik. ZEMRA e nj personi sht si ajo letr , t ciln pasi e ke trajtuar keq sht e veshtire ta kthesh si ishte prpara..do mbes prsri e rrudhur.Mere kt mesazh n profilin tnd nse mendon se mnyra m e mir pr t dashur diksht t mos i bsh kurr keq. M mir t humbas me nder se sa t fitoj me mashtrim . . -Froni sht vetm nj stol i mbuluar nga kadifja. cfare duhet te pijme ne menopauze. -Nse faktet nuk prputhen me teorin, ndrysho faktet. Mos hiqni dor dhe mos qndroni n mnyrat tuaja t vjetra t menduarit dhe t vepruarit. Aristoteli. Por, jo! Ekziston nj koncept i gabuar se t jesh i motivuar do t thot t mos ballafaqohesh kurr me disfata apo dshtime. A do ta siguroni suksesin tuaj? Mark Tuein. Disa i ngre mkati disa i flak virtyti!! Fillimisht ki nj objektiv t qart. sht e vshtir t vendossh se ciln fytyr t godassh m par. Dallimi i vetm ndrmjet shenjtorit dhe mkatarit sht q do shenjtor ka nj t kaluar dhe do mkatar nj t ardhme. 10 thnie motivuese, q ju bjn t hidheni n veprim, Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. Por gjithmon do t ket koh kur vijn stuhit. -Nj sundimtar i menur nuk duhet ta mbaj besn kurr nse duke br kshtu do t jet kundr interesave t tij. Kushedi far jete t tmerrshme duhet t ken ata. Bravo, ju pershendes, Thenie te mrekullueshme, te gjitha jan te perfshira ne jeten tone, te realta e te verteta, . miresevini ne faqen tone miq . Mos i gjyko ato sipas kopertinave, ndoshta dikujt do ia kuptosh vlern duke e lexuar!! Thniet m t bukura nga romancierja Jane Austen, Thniet m t bukura t popullit zviceran, Aforizma nga shkrimtari italian De Amicis, Aforizma nga shkrimtari i madh gjerman Goethe, 10 thnie nga e guximshmja Arianna Huffington, Adresa: Rr. Por un jam krenar pr prejardhjen dhe kurr nuk i harroj njerzit me t cilt u rrita. T kesh nj zemr t mir n ditt e sotme sht nj cilsi e prshtatshme vetm pr transplantin e organeve . Pse kemi nevoj t duam dhe t na duan? Por kjo nuk do t thot se ky sht fundi. Deri sa t kemi shpres, e ardhmja na pret. E dua Madridin. . T moshuarit besojn se din, t moshs mesatare dyshojn se din, t rinjt mendojn se i din t gjitha. ju urojm te kenaqeni e te argetoheni pa mas . Asnj maskim nuk mund ta fsheh dashurin atje ku ekziston dhe as ta pohoj gjat atje ku mungon. Do kesh qene i pire qe ke filozofuar kaq thelle ka mundesi te kem qene se atere merem me filozofita un, ju beni gerr gerr kot.keta lloj njerezish kane mbushur jeten e sotme,,ku nuk po i ndeshim.nganjehe, sdi cte besoj me njeriu se njef per tjeter dhe i del tjeter, This site uses Cookies to dispense or record information with regards to your visit. -Aftsia nuk ka shum vler pa mundsin. Fatkeqsisht. Por mos harroni, kjo q ndodh n shkoll nuk ka as ngjashmrin m t vogl me jetn reale, q do t thot se shanset nuk t jepen shum her n jet! Disa dit jan t lehta - energjia sht e lart, dielli ndrion, do gj duket t jet e mundur. Fushat e domosdoshme jan shnuar me nj *. -Prse rrini heshtur me pamjen e nj zarfi pa adres sipr? Thenie per jeten. Juve pamela respekt jeni e mrekullueshme. -T prmirsosh do t thot t ndryshosh; t jesh i prsosur do t thot t ndryshosh shpesh. -Ka njerz q nuk mendojn m thell se nj fakt. Ka vetm nj mnyr pr t shmangur kriticizmin: mos bj asgj, mos thuaj asgj dhe ji thjesht asgj. Kam mesuar te shikoj padrejtesite qe behen, dhe te mbyll njerin sy. -Si njerzit n. Derrat na konsiderojn si t barabart. E kam te veshtire te kuptoj se cilen nga te dyja duhet te godas te paren ! Rregulli 8: Shkolla juaj mund tju ket br fitues apo humbs n shum gjra, por jeta, akoma jo. Gjat karnavaleve njerzit vendosin edhe nj mask m tepr. Revista Psikologjia. Tani bj dickaprovo ta hapsh topthin e letrs dhe ta kthesh si ishte m prpara sht shum m e sigurt kur ta kan frikn, sesa kur t duan. . Rregulli 4: Nse mendoni se msuesi juaj apo prindi jan t ashpr, prisni deri sa t keni nj shef n pun. . Jam nj zonj shtpie e vrtet. Gnjeshtra, zili, krahasim, ndjenj gare. -Sekreti i krijimtaris sht t dish t fshehsh burimet. Shprehje e bukur sepse n fund t dits jeta varet nga ju. Dashuria sht nj engjll i maskuar si dshir. ata q than do mendesh, tani jan mendur vet. Leximi mnyra m e mir pr tu pasuruar pa vjedhur asknd. You must log in or register to reply here. Jam shum i lumtur q jam ktu. Mnyra m e mir pr t parashikuar t ardhmen sht ta krijosh at E panjohur. Her t tjera ndodh q ndrron pozicion me TrurinEh more voglush, duke u rritur do msohesh qta dorzosh zemrn dhe n duar t tjera.Dhe shpesh do t t kthehet e vrar.Por, ti mos u shqetso. ARTAN MULLAJ. -Miku i t gjithve nuk sht miku i askujt. -N luft mund t vritesh vetm nj her, por n politik shum her. Kurr mos thuaj kurr, gjithmon lufto pr at gj q mendon se ia vlen, mos u venit nga dallgt e jets por qndro dhe rezisto dhe kur t arrish kt, ather lufto q ta mbash pran dhe ta meritosh at..!! -Nse Perndia nuk do t ekzistonte, do t ishte e nevojshme ta shpiknim. Nse ju thot se sht njzet e gjasht dhe duket si njzet e gjasht, sht afr t dyzetave. Thenie nga Charlie ChaplinJa vlen ta lexoni. Gjithka ka t bj me prgjegjsin. Fillon nga mendja dhe qndrimi juaj pr t kaluar n etikn tuaj t puns dhe n veprimet tuaja. -Kurr mos e ndalni armikun kur po bn nj gabim. Nse ia arrin t mashtrosh dik, mos mendo q ky person sht budalla! -Pa koment sht nj koment. -Tragjedia e jets sht se plakemi shpejt dhe bhemi t urt shum von. TO. Un i urrej njerzit me dy fytyra. -far sht djallzi. Perfeksioni nuk sht kurr masa pr t matur suksesin. Megjithat ata kan bindjen e brendshme pr t ecur prpara, pr t konfiguruar jetn dhe vizionin e tyre dhe suksesin n fund fare. document.getElementById( "ak_js_1" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() ); Mnyrat m t mira natyrore pr t prmirsuar strijat. Shpesh nj pul q ka pjell thjesht nj vez kakaris sikur ka pjell nj asteroid. Pengesa m e madhe sht frika Ndjenja m e keqe sht inati Gabimi m i madh sht dorheqja. . Do t jet pr t mirn tuaj. energjia e riperteritshme avantazhet dhe disavantazhet. . Nse gjuha e tij sht e ashpr aq sa mund t lndoj, t jeni t sigurt q hert a von do tju lndoj edhe ju, n momentin e par q do t largoheni prej tij. Pra, si ta dallojm falsitetin e nj personi para se t jet tepr von? je. Shum prej tyre jan sfiduese, frymzuese dhe interesante, optimiste, por vetm t vrtetat, ato . zemr arrin para se t nisesh..! Asnj humbje n biznes nuk sht fundi por vetm nse ju i jepni fundin. Kam mesuar te degjoj fjalet e mencura te mendjemedhenjve, dhe te bie dakort me ta.